راهنمای دریافت وقت فوری سفارت کشور فرانسه

 وقت سفارت فرانسه VFS

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه می توانید از طریق سایت سفارت فرانسه و یا دفتر خدمات ویزا VFS گلوبال اقدام نمایید. وقت سفارت فرانسه به دو صورت عادی و یا فوری است. وقت سفارت در دفتر خدمات ویزای VFS گلوبال به صورت عادی و ویژه است. وقت ویژه سفارت تنها تفاوتی که با وقت عادی سفارت فرانسه دارد در ارائه خدمات است و متقاضیان وقت ویژه سفارت خدمات با کیفیت بالاتری مانند پذیرایی، مبلمان راحت و ... به هنگام مراجعه دریافت می کنند و تأثیری در سرعت ارائه خدمات و صدور ویزا ندارد. 
 
انواع وقت سفارت فرانسه 
وقت سفارت فرانسه شامل وقت عادی سفارت فرانسه و وقت فوری سفارت فرانسه می شود. در صورتی که زیاد عجله ای برای سفر خود ندارید می توانید خودتان برای وقت عادی سفارت فرانسه اقدام نمایید زیرا گرفتن وقت سفارت امری زمان بر است و بستگی به روز ها و زمان هایی دارد که سفارت بر روی سایت خود مشخص می کند. بعضی اوقات تا چند ماه آتی نیز نمی توانید وقت سفارت خود را بگیرید. زمانی که وقت سفارت خود را گرفتید می توانید مدارک خود را تهیه و ترجمه نمایید تا در زمان مشخص شده به موقع در محل سفارت حاضر شوید. در صورتی که برای شرکت در یک سمینار، کنفرانس و یا سفر خود عجله دارید و مدارک شما برای سفر حاضر است و  می خواهید سریع تر به سفارت مراجعه نمایید باید برای گرفتن وقت فوری سفارت فرانسه اقدام نمایید. وقت فوری سفارت، نزدیک ترین و سریع ترین وقت موجود است که می توانید از طریق مشاورین و متخصصین کنپارس اقدام نمایید و مشاورین ما نزدیک ترین زمان موجود را در اختیار شما قرار می دهند که این زمان می تواند برای فردا و یا چند روز آتی باشد. 
 
وقت سفارت فرانسه را می توانید از طریق سفارت فرانسه و یا دفتر خدمات ویزا VFS گلوبال بگیرید. برای گرفتن وقت عادی سفارت فرانسه از طریق VFS باید ایمیلی با اطلاعات لازم درباره سفرتان و پاسپورتتان به آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com ارسال نمایید و بعد از تقریبا یک هفته تاریخ موجود را برای شما ارسال می کنند. برای گرفتن وقت عادی سفارت فرانسه از طریق سفارت فرانسه بایستی به سایت سفارت فرانسه Visas.teheran@diplomatie.gouv.fr مراجعه نمایید. در صورتی که وقت و حوصله کافی برای این کار را ندارید یا متقاضی وقت فوری سفارت هستید می توانید از طریق شرکت کنپارس تراول اقدام نمایید. مشاورین کنپارس شما را در این امر راهنمایی می کنند و در تکمیل مدارک لازم برای ویزای فرانسه به شما کمک می کنند.
 
مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه
مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه به شکل زیر است:
در ابتدا شما باید ببینید که آیا شرایط لازم برای گرفتن ویزای فرانسه را دارید یا خیر. در صورت دارا بودن شرایط، شما باید ببینید که هدفتان از سفر به کشور فرانسه چیست و کدام یک از انواع ویزای شینگن فرانسه شامل حالتان می شود. پس از مشخص شدن نوع ویزا و هدفتان، می توانید چک لیست مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن فرانسه بسته به نوع ویزا را از طریق وبسایت سفارت، مرکز خدمات ویزای VFS گلوبال و یا مشاورین کنپارس دریافت نمایید. پس از گردآوری و ترجمه مدارک لازم برای ویزای شینگن فرانسه، نوبت به گرفتن وقت سفارت فرانسه می رسد. برای گرفتن وقت سفارت باید اطلاعات پاسپورت خود به همراه اطلاعات سفرتان را برای سفارت ایمیل نمایید و یا از طریق وبسایت VFS گلوبال، پروفایل خود را ایجاد کرده و درخواست ویزای خود را ثبت کرده و وقت سفارت خود را بگیرید. راه دیگر این است که با متخصصین کنپارس تراول برای مشاوره و گرفتن وقت سفارت (چه عادی و یا فوری) تماس بگیرید. توجه داشته باشید که گرفتن وقت سفارت امری طاقت فرسا و زمان بر است و در صورتی که حوصله کافی برای این کار ندارید بهتر است که آن را متخصصین کنپارس بسپارید.