انواع دعوتنامه کانادا

 منظور از دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادا یک نامه امضا شده ساده از طرف کسی است که شما را به خوبی می شناسد و در کانادا زندگی می کند و با این نامه شما را به کشور کانادا دعوت می کند. این شخص می تواند دوست شما، خانواده یا شریک تجاری شما باشد، اما این موضوع را فراموش نکنید باید کسی باشد که با شما ارتباط نزدیکی دارد و می تواند هویت و هدف شما را از سفر به کشور کانادا توصیف و مشخص نماید. در واقع منظور از دعوتنامه این است که شخص دعوت کننده در کانادا از کنسولگری کانادا درخواست می کند که به شما ویزا و اجازه ورود به کشور کانادا را بدهند. 
این موضوع همچنین به معنای نوعی تضمین از طرف شخص دعوت کننده به کنسولگری است که شما در زمینه انگیزه و هدف از سفرتان به کشور کانادا اطلاعات درستی را ارائه داده اید و کشور را قبل از اتمام ویزایتان ترک خواهید کرد. همچنین در صورتی که شما توانایی مالی کافی را نداشته باشید، فرد دعوت کننده، شما را از لحاظ مالی حمایت خواهد کرد. 
درسته که دعوتنامه جزء مدارک الزامی اخذ ویزا نیست اما به عنوان یک مدرک اضافی شانس موفقیت اخذ ویزای شما را افزایش می دهد و به شفاف سازی این موضوع که چرا کنسولگری باید به شما ویزای کانادا را بدهد کمک بسزایی می کند. پس دعوتنامه پرونده ویزای شما را تحکیم می بخشد. 
 
شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟ 
-    فرد دعوت کننده حتما باید در کانادا اقامت داشته باشد یعنی یا باید سیتیزن باشد یا اقامت دائم داشته باشد.
-    فرد دعوت کننده شما نمی تواند یک مهاجر غیر قانونی یا شخصی که حضور قانونی در کانادا ندارد باشد.
-    فرد دعوت کننده باید بالای 18 سال باشد. 
-    فرد دعوت کننده باید شاغل باشد و گردش مالی و درآمد کافی داشته باشد.
-    دعوت نامه باید همراه با اطلاعات شخص دعوت کننده و اطلاعات متقاضی ویزا پر شود. 
-    فرد دعوت کننده باید نامه دعوتنامه را توسط یک وکیل یا دفاتر اسناد رسمی برابر با اصل کند و نزد یکی از این افراد امضا نماید و سپس برای شما ارسال کند تا بتوانید با مدارک ویزای خود به کنسولگری ارائه دهید.
 
ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه
معمولاً افرادی که برای رفتن به کشور کانادا قصد بازدید از دوست خود، یکی از اعضا خانواده یا شرکت در یک کنفرانس و یا جلسه کاری را دارند، داشتن دعوتنامه برای آن ها یکی از ملزومات است. همه کاری که باید انجام دهید این است که از دوست خود یا برگزار کننده کنفرانس یا شرکت بخواهید که دعوتنامه ای را برای شما تنظیم و ارسال نماید. اگر شما نیاز به ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه را دارید، این موضوع را به خاطر داشته باشید که داشتن دعوتنامه به معنای اخذ ویزا تضمینی نمی باشد. افسر ویزا یا مأمور دفتر مهاجرت متقاضیان ویزا را ارزیابی می کنند و در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد ویزای او صادر می شود.  
انواع دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا عبارتند از: دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه شرکت در سمینار و همایش ها، دعوتنامه دوره های آموزشی و دعوتنامه جلسه یا بازدید های کاری
 
1.    دعوتنامه خویشاوندی : 
بهتر است که تصور کنید عروسی دختر شما نزدیک است و شما برادرتان را برای شرکت در جشن عروسی دعوت کرده اید. برادر شما خارج از کانادا زندگی می کند و شما می دانید که برادرتان برای شرکت در مراسم نیاز به اخذ ویزا دارد و مایل هستید که به او کمک کنید تا این پروسه اخذ ویزا تا حد امکان شفاف و بدون مشکل پیش برود. با این حال، شما هیچ تجربه قبلی در زمینه مهاجرت ندارید و احساس بیهوده بودن می کنید. چگونه می توانید به او کمک کنید؟ در اینجا یک راه وجود دارد و شما به عنوان فردی که او را به کانادا دعوت می کند، می توانید تنها با نوشتن یک نامه دعوتنامه، سفر بدون دردسری را برای او ایجاد نمایید. 
به این نوع دعوتنامه، دعوتنامه خویشاوندی می گویند که فرد دعوت کننده می تواند یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را جهت بازدید به کشور کانادا دعوت نماید. اعضای خانواده ای که شما می توانید برایشان دعوتنامه ارسال کنید شامل همسر، فرزند یا فرزندان تحت تکلف، پدر، مادر، خواهر، برادر، مادر بزرگ، پدر بزرگ، خاله، عمه، دایی و عمو می شوند.
نمونه دعوتنامه زیر برای فرزندانی است که اقامت کانادا را دارند و والدینشان در کشور دیگری مثل هند زندگی می کنند. در این نامه فرزندان قصد دارند والدینشان را برای دیدن آنها به کانادا دعوت کنند. گیرنده این نامه مرکز درخواست ویزای کانادا است. هدف این بازدید اجتماعی است. در این نامه، فرزندان از کشور کانادا برای اجازه بازدید والدینشان درخواست می کنند. در حالت عادی فکر می کنیم که گیرنده دعوتنامه، مهمان دعوت کننده است اما گیرنده دعوتنامه همیشه برای مرکز درخواست ویزا می باشد.
این موضوع را فراموش نکنید که برای دعوت والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ می توانید از نوع دیگر ویزا به نام سوپر ویزا استفاده نمایید. و در صورتی که فرد دعوت کننده قصد دعوت یکی از اقوام به غیر از والدین، فرزندان و همسر را داشته باشد باید دعوت کننده مجرد باشد و بالای 18 سال سن داشته باشد.
 
2.    دعوتنامه شرکت در سمینار و همایش ها :
شما برای شرکت در سمینار، همایش و کنفرانس هایی که در کشور کانادا برگزار می شود نیاز به ویزای توریستی دارید و یکی از مدارک مورد نیاز که علت سفر شما به کشور کانادا را بیان می کند داشتن دعوتنامه از طرف یرگزار کننده آن سمینار، کنفرانس، همایش و شرکت و ... که قصد شرکت در آن را دارید می باشد. بیشتر سازمان دهندگان و برگزار کنندگان کنفرانس از این موضوع آگاه هستند که بیشتر کشورها برای سفر به کشور کانادا نیاز به دعوت نامه دارند. شرکت برگزار کننده باید اطلاعات زیر را در دعوتنامه قید کند:
1.    اسم کامل
2.    تاریخ تولد
3.    آدرس و شماره تماس فرد دعوت شده
4.    نسبت دعوت کننده با فرد دعوت شده
5.    هدف از سفر
6.    جه مدت فرد دعوت شده قصد ماندن در کشور کانادا را دارد.
7.    بیان جزئیات اقامتی و مخارج زندگی
8.    در چه تاریخی فرد دعوت شده قصد ترک کشور کانادا را دارد.
اگر شما قرار است در سمیناری که در کشور کانادا برگزار می شود شرکت کنید و نیاز به دعوتنامه دارید بهتر است تمامی اطلاعات در مورد خودتان را برای آن شرکت برگزار کننده سمینار ارسال کنید تا آن ها بتوانند دعوتنامه را به راحتی تنظیم و برایتان ارسال نمایند. بهتر است که از آنها درخواست کنید که دعوتنامه را برای شما با پست عادی ارسال کنند تا شما بتوانید دعوتنامه با پاکت تمبر شده آن را در مدارک پرونده ویزایتان قرار دهید. پاکت مهر شده مهم است زیرا نشان دهنده اصالت دعوتنامه می باشد. با این حال، از آن شرکت تقاضا کنید که قبل از ارسال دعوتنامه از طریق پست، اسکن دعوتنامه امضا شده را برای شما ایمیل کنند تا در صورتی که اصل دعوتنامه به موقع از طریق پست به دستتان نرسید، بتوانید از اسکن آن برای درخواست ویزایتان استفاده نمایید.